Yükleniyor...
 

MEZOTERAPİ

Parlak ve canlı bir cilde merhaba deyin!

Mezoterapi; Çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve büyüme faktörlerinin deri altına enjeksiyon yöntemi  ile verilerek yapılan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi ile, hastanın sorunlu bölgesine direkt olarak ilaçlar verildiğinden; aynı amaç için ağızdan alınan ya da deriye dışarıdan sürülen tedavilere göre mezoterapi çok daha etkili olmaktadır. İşlem manuel ya da mezoterapi tabancası yoluyla uygulanabilmektedir. Mezoterapinin deri üzerinde kullanıldığı belli başlı bölgeler şunlardır:

(Saçlı deri Yüz bölgesi, Vücut Yüz bölgesi)

Yüz bölgesinde mezoterapi kulanım amaçları:

Aşırı kuru ve nemsiz kalmış ciltlere nem sağlanması önce kırışıklıkların giderilmesi ve cildin sıkılaştırılması (Mezolift) Yüzde canlılık ve parlaklık sağlanması sonrasında yapılacak derin dolgu uygulamalrına cildin hazırlanması Deride lekelenme şikayeti olan hastaların leke tedavisinin sağlanması Yüz bölgesi mezoterapisi birçok amaç için kullanılabilir. Ancak hastamızın mezoterapiye uygun olup olmadığı, mezoterapi sonrasında  yeterli sonucu alıp  alamayacağnı belirleme için hastada detaylı bir cilt muayenesi yapıldıktan sonra, hastaya uygun ürünler seçilerek mezoterapi işlemine başlanır.

Saçlı deri: Mezoterapi saçlı deride belli başlı amaçlar  için kullanılmaktadır: Saç dökülmesi, Güçsüz saç tellerinin kuvvetlendirilmesi Yaz mevsiminde yıpranan saçların (güneş ışınları, havuz suyu sebebiyle) kış mevsimine hazırlanması , Saç ekimi yapılan hastalardaki yeni ekilen saçların güçlendirilmesi öncelikle saç dökülmesi şikayeti olan hastamızın saç kökleri detaylı olarak muayene edilir. Bu muayene sonucunda ihtiyaca göre seçilecek ürünler saç köklerine direkt olarak enjekte edilir.

Vücut Bölgesi: Vücut bölgesinde mezoterapinin kullanım amaçları: Selülit tedavisinde, çatlak tedavisinde, Liposuction sonrasında derinin toparlanmasında, Bölgesel yağlanması olan bölgeleri inceltme amacıyla çok gevşek olan bacak içi ve karın gibi bögelerin sıkılaştır1ımasında uygulanabilir. Vücut mezoterapisinde hasta öncelikle detaylı olarak muayene edilir. Hastanın şikayetine yönelik ürünler seçilerek hastada uygulamaya başlanır.

 

Fiyat veya Randevu almak için tıklayın.