Yükleniyor...
 

MEDİKAL MASAJ/STONE TERAPİA/TAŞ MASAJİ

Kaslarınızdaki yorgunluğu atarak rahatlayın.

Adından da anlaşılacağı gibi tıp alanından sıklıkla kullanılan bu masaj türü, genellikle doktorlar tarafından önerilir. Reçeteye tedavinin nasıl ilerleyeceğini yazılır. Masörün vücudun belirl noktalarına uyguladığı dokunuşlarla tedavi şekillenir. Her masajda olduğu gibi,  Medikal masajda da bilir kişi yani, uzman bir masör tarafından masaj yapılmalıdır. Medikal masaj uygulandıktan sonra, vücudumuzda genel olarak rahatlama sağlanır. Bu masajı belirli aralıklarla yaptırdığımızda ilerde meydana gelecek her türlü rahatsızlığında önüne geçmiş oluruz. Fizyolojik ve psikolojik olarak vücudumuza aldığmız her türlü negatif durum, ilerleyen yaşlarda meydana Çıkar. Kamburluk ve diğer bel ağrılarıda bu sebeplerden ötürü ortaya çıkar. Tüm bu rahatsızlıkları engellemek ve ağrıları ortadan kaldırmak için belirli zaman dilimlerinde masaj yaptırmak çok önemlidir. Günlük hayat içinde koşturmadan dolayı vücudumuz dinlenemez ve yorgun düşer. Bu kassal zorlanmalar psikolojik yorgunluklarada sebebiyet verir. Kassal aktivitenin devamlılığı için  enerji gerekir. Enerji üretimi sırasında ortaya cıkan laktik asitin aşırı birikimi biokimyasal yorgunluga neden olur. Medikal masaj uygulanırken yapılan sıvazlama teknği ile kaslardaki yorgunluk azalır.

Sıcak taş masajı (hot stone masajı) volkanik bazalt taşlar kullanılarak uygulanan ve taşların termal ısısından faydalanılarak yapılan bir masaj yöntemidir. Taşlar masaj için özel seçilmiş ve ısıyı uzun süre bünyesinde tutabilen volkanik taşlardır. Dolayısıyla masaj süresince taşlar ısısını koruyarak vücuttaki çakra bölgelerinde ısıyı muhafaza ederler. Taşların yerleşimi ve konulduğu yerler özenle seçilerek en etkili olabilecek şekilde konumlandırılması bu masajda önemlidir.

Sıcak Taş Masajı Uygulamasının Faydaları Nelerdir?
Hot stone masajının oldukça fazla faydası bulunuyor. Özellikle daha önceden masaj deneyimini çok sık yaşamayan kişilerde kaslar ve dokular oldukça sıkı ve kasılmış durumda olduğundan vücudun tepki vermesi sıcak taş uygulaması ile daha kolay hale getirilir. Hot stone masajının özelliklerinden en önemlisi masaj esnasında tüm vücudun belirli noktalarına konumlandırılmış özel taşlar sayesinde sıcak olmasından dolayı kan akışının da masaj boyunca hızlı olmasıdır. Bu sayede masajın etkisi artar ve daha etkili bir deneyim yaşanmış olur.

 

Fiyat veya Randevu almak için tıklayın.